چوب سفید چیست

چوب سفید چیست ؟ چه ویژگی هایی دارد ؟ ما در این مطلب سعی داریم اطلاعاتی درباره چوب سفید به شما همراهان گرامی بدهیم . پس با آلبروچوب همراه باشید .

چوب سفید یکی از کاربردی و پر استفاده ترین چوب هایی است که در تولید انواع درب چوبی و مبلمان و سایر اصناف مورد استفاده قرار می گیرد . در بازار امروز ، این چوب سهم عظیمی از بازار را در اختیار دارد و استفاده بهینه ای از این چوب می شود و یکی از دلایل استفاده زیاد از این چوب ، کیفیت بالای آن است .

نام گیاه شناسی چوب سفید ( liriodendron tulipifera ) است. همچنین به عنوان لاله ، درخت کمانچه ، صنوبر ، درخت لاله آمریکایی و صنوبر زرد شناخته می شود.

درخت چوب سفید بلندترین درخت چوب سخت است که می تواند تا بیش از ۴۵ متر رشد کند. ارتفاع درخت چیزی است که آن را با ارزش ترین درختان چوبی در جهان می کند.

این درخت از آنجا که جزو دسته بندی چوب های کمیاب نیست ، از این رو به محیط زیست کمتر آسیب می رساند و گزینه مطمعنی برای استفاده در تولید درب و مبلمان است .

برای مشاوره و خرید درب تمام چوب سفید با ما تماس بگیرید

استحکام بالای این چوب یکی از ویژگی های بارز آن است و علاوه بر آن خیلی خوب برش می خورد و همین موضوع باعث می شود که تولید کننده راحت تر بتواند کار خود را تولید کند .

همچنین این درخت سریعترین رشد را دارد و همین رشد زیاد آن باعث شده به وفور قابل استفاده باشند . دوره گلدهی در اوایل سال شروع می شود و گلهای زرد کم رنگ یا سبز در بهار ظاهر می شوند. برخی مواقع نیز گلها نیز سفید هستند.

چوب سفید چیستچوب سفید چیست و در کجا یافت می شود ؟

می توان گفت یکی از منابع اصلی این درخت در کشور آمریکا است .این درخت در سه ایالت به وفور وجود دارد که ایندیانا ، تنسی و کنتاکی است. از آنجا که آب و هوای آمریکا مناسب رشد این چوب است از این رو در آمریکا به فراوانی یافت می شود .

مارا در اینستاگرام دنبال کنید 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *