کاربرد چوب ساج

کاربرد چوب ساج

ما در مطالب قبلی درباره انواع چوب ساج ، ویژگی های درب تمام چوب ساج و خیلی از اطلاعات تکمیلی این جنس چوب صحبت کردیم . حال می خواهیم درباره کاربرد چوب ساج صحبت کنیم . پس با آلبروچوب همراه باشید .

در گذشته ، تنها ثروتمندترین افراد می توانستند درب تمام چوب ساج و مبلمان ساج تهیه کنند. در آن زمان ، چوب ساج یک محصول نادر و کمیاب بود.

در واقع ساج ، یک چوب لوکس محسوب می شد و ارزش بالایی داشت اما امروزه نسبت به گذشته از این چوب استفاده می شود و دلیل آن پیشرفت تکنولوژی و راحت سازی فرایند تولید است . امروزه با ماشین آلات و ابزار پیشرفته این فرایند تقریبا راحت تر شده است .

با وجود قیمت بالا ، باز هم استفاده از این چوب به صرفه است زیرا این محصولات آخر عمر دوام می آورد.

در کشور های غربی ، یک متر مکعب درخت ساج بسته به کیفیت بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار آمریکا می رسد. اما در کشورهای آسیایی به قیمت حدودا ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار آمریکا می رسد.

کاربرد چوب ساج چیست ؟

مطمئناً محصولات ساخته شده از چوب ساج ممکن است ارزش بالاتری نسبت به موارد ساخته شده از سایر مواد با دوام کمتر داشته باشند.

از این چوب در تولید انواع درب ، مبلمان و مبلمان شهری ، مبلمان باغی ، استفاده در مکان هایی با رطوبت بالا ماننده حمام و استخر ها و … مورد استفاده قرار می گیرد .

در پایان ، آنچه باید مورد توجه قرار گیرد ، مزیت هزینه است ، یعنی مزایای سرمایه گذاری کمی بیشتر برای به دست آوردن چیزی با دوام تر ، زیبا تر و واجد شرایط. در نتیجه ، هزینه چوب ساج با خواص منحصر به فرد آن کاملاً توجیه می شود.

آیا چوب ساج از ماندگاری بالایی برخورددار است ؟

این چوب بسیار مقاوم است و نیازی به مراقبت خاصی ندارد . چوب ساج علاوه بر رنگ گرم و عسلی ، به دلیل دوام بالای آن نیز مشهور است. دارای خواص طبیعی است که چوب های اروپایی فاقد آن هستند و این چوب به شدت در برابر رطوبت و شرایط سخت آب و هوایی مقاوم است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *