درخت گردو و ویژگی های آن

درخت گردو و ویژگی های آن 

درخت گردو و ویژگی های آن : درخت گردو یکی از بهترین و مقاومت ترین چوب ها را دارد . این درخت با توجه به مقاومت بالای آن در صنایعی ماننده تولید درب ، تولید انواع مبلمان ، انواع کمد و لوازم صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد .

اگرچه درختان گوناگونی در خانواده گردو وجود دارد ، اما به طور کلی در دوسته اصلی وجود دارد ، گردوی انگلیسی و گردوی سیاه . گردوی انگلیسی (که این نوع درخت در کشور های غربی فقط به اسم انگلیسی معروف است اما در واقع درخت اصیل ایرانی است) که از ایران سرچشمه گرفته است ، در حالی که گردوی سیاه از آمریکای شمالی سرچشمه گرفته است. هر دو درختان برگریز هستند و بیش از یک قرن عمر می کنند.

هر دو درخت به دلیل میوه با کیفیت و چوب با کیفیت بالا در سراسر جهان کشت می شوند ، که به طور گسترده در انواع درب ها ، مبلمان ، اجزای داخلی خودرو و اسلحه استفاده می شود.

با این حال ، می توان گفت گردوی ایرانی بیشتر برای مصارف خوراکی (استفاده از مغز گردو) و کمتر برای صنایع چوب کشت می شود. از سوی دیگر ، رشد درختان گردوی سیاه سریع تر است و برای استفاده در صنایع چوبی در ایالات متحده و سایر کشورها مورد استفاده قرار می گیرد .

گردو سیاه (که از نظر علمی Juglans nigra نامیده می شود) می تواند به ارتفاع حدودا ۳۰ الی ۳۷ متر برسد ، در حالی که گردوی ​​انگلیسی (Juglans regia) به طور میانگین  ۲۵ الی ۲۷ مترمی رسد.

درخت گردو و ویژگی های آندرخت گردو و ویژگی های آن

درخت گردو علاوه بر کیفیت بالای آن ، از قیمت تقریبا بالایی برخورددار است و یکی از با کیفیت و با دوام ترین چوب ها دنیا می باشد .

از این رو کاربرد فراوانی در تولید انواع درب (درب ورودی ، درب لابی و …) مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید : چوب درخت ساج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *