انواع چوب ساج

انواع چوب ساج : همه ما میدانیم امروزه یکی از بهترین چوب های دنیا چوب ساج است که استفاده زیادی در انواع صنایع خصوصا تولید درب می شود . این چوب با ظاهری زیبا و مقاومت بالا از محبوبیت خاصی برخورددار است.

در حقیقت ، چوب ساج با بافتی سلولی فشرده​​، با سطحی صاف و رگه های بسیار زیبایی در خود چوب وجود دارد یکی از کاربردی ترین چوب های دنیا می باشد.

برای مشاوره و خرید انواع درب تمام چوب با ما تماس بگیرید

درخت ساج انواع مختلفی دارد که به شرح زیر می باشد :

  • ساج معمولی (که Tectona grandis نیز نامیده می شود) به دلیل ویژگی های فنی عالی خود ، مانند زیبایی بصری و  مقاومت آن در برابر عوامل جوی ، تغییرات حرارتی ، رطوبت و آب مشهور است. به طور گسترده ای برای تولید درب و لوازم چوبی استفاده می شود.
  • ساج برمه (که با نام فنی Tectona Hamiltoniana نیز نامیده می شود ) یکی از با ارزش ترین گونه های این درخت است و گونه ای است که در خطر انقراض قرار دارد.
  • ساج اندونزیایی یکی از گونه هایی است که در جنگل های اندونزی به وفور یافت می شود.
  • چوب ساج فیلیپینی (که Tectona philippinensis نامیده می شود) یکی دیگر از نژاد های این درخت است که در خطر انقراض قرار دارد.
  • ساج مصنوعی ، به همان اندازه زیبا و گران قیمت است و از مواد پی وی سی ساخته شده است. در مقایسه با چوب طبیعی دارای مزایا و معایب  است که یکی از مزایای آن تمیز کردن آسان است و آب را جذب نمی کند ، برای تمیز کردن به شوینده های خاصی نیاز ندارد ، نیازی به نگهداری آنچنانی ندارد و  البته قیمت بالایی دارد . البته در این چوب تغییر رنگ خاصی وجود ندارد و رنگ ثابتی دارد.

موارد فوق گونه های مرسوم چوب ساج است که هرکدام مزایا و معایبی دارند و در تولید انواع درب ، مبلمان ، لوازم چوبی و … کاربرد دارند.

برای مشاوره و خرید انواع درب تمام چوب با ما تماس بگیرید

انواع چوب ساج

 

بیشتر بخوانید : قیمت درب تمام چوبقیمت درب لابیقیمت درب داخلی /قیمت درب اتاقی /درب تمام چوب راش /درب ضد آب /قیمت درب ورودی /درب و چهار چوب چوبی /تاریخچه پیدایش درب های ورودی /خرید درب های خروجی / خرید درب ورودی /خرید درب چوبی /آشنایی با درب های شیشه ای /آشنایی با درب های فلزی / آشنایی با درب پی وی سی /آشنایی درب فایبرگلاس / آشنایی با درب آلومینیومی /آشنایی با درب اف آر پی / خرید درب تاشو /خرید درب کشویی / خرید درب گردان / خرید درب کرکره ای /خرید درب محوری / نکاتی برای خرید درب چوبی /آشنایی با درب ضد حریق / خرید درب داخلی یا اتاقی / درب ام دی اف چیست / خرید درب تمام چوب راش / ویژگی های درب تمام چوب راش / کاربرد چوب راش / چوب راش و کاربردهای آننکاتی برای نگهداری درب تمام چوب راش / آیا درب تمام چوب راش با دوام است / چوب درخت اقاقیا / ویژگی های چوب اقاقیا / مزایا و معایب چوب اقاقیا / چوب اقاقیا و کاربردهای آن / چوب درخت ساج

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *