چگونه می‌توانیم سطوح چوبی را با روش‌های خانگی ضدعفونی کنیم؟

امروزه استفاده از وسایل چوبی در دکوراسیون خانه‌ها بسیار رواج پیدا کرده است. با توجه به شرایط فعلی جهان، همه وسایل از جمله درب‌های چوبی نیاز به ضدعفونی کردن دارند. با وجود اینکه هدف وب‌سایت آلبروچوب اطلاع رسانی در مورد درب‌های تمام چوب است اما بر اساس نیاز به وجود آمده در مورد کرونا ویروس درصدد برآمدیم تا توضیحات اندکی در مورد ضدعفونی کردن محصولات چوبی ارائه دهیم.

صیقلی کردن سطوح چوبی

نکته اول در مورد ظروف چوبی، صیقلی کردن این سطوح است زیرا که ظروف و سطوح چوبی پس از مدتی دچار خراش می‌شوند و مکان مناسبی برای رشد و تکثیر میکروب و ویروس به وجود می‌آورند؛ این سطوح را می‌توان با یک سمباده، صاف کرد و بعد از آن یک سطح تمیز و تقریبا نو خواهید داشت. به یاد داشته باشید پس از سمباده با یک دستمال تمیز و مرطوب آن سطح را تمیز کنید و برای جلا و برق انداختن سطح می‌توانید از یک روغن خوراکی و بدون بو استفاده کنید.

استفاده از سرکه

روش دوم استفاده از سرکه است. می‌توانید مقداری سرکه و آب را مخلوط کنید و ظرف چوبی خود را داخل آن قرار دهید. بعد از ۱۵ دقیقه ظرف را خارج و خشک کنید. برای سطوح چوبی بزرگ مانند درب‌های چوبی نیز بهتر است مقداری سرکه را روی دستمال کمی مرطوب ریخته و سطح درب چوبی را با آن تمیز و ضدعفونی کنیم.

ضدعفونی سطوح چوبیاستفاده از لیموترش

در این روش می‌شود با استفاده از آب یک لیموترش به همراه یک قاشق روغن بدون بو و کمی آب، سطح چوبی را آغشته و ضدعفونی کنیم. همچنین می‌توان از مقداری نمک و آبلیمو ترش بر روی دستمال مرطوب استفاده کرد.

در اینجا لازم به تذکر است که تمیز کردن با ضدعفونی کردن تفاوت دارد. تمیز کردن به معنی برداشتن میکروب از آن نقطه و سطح است ولی ضدعفونی به معنای از بین بردن تمام میکروب‌ها و ویروس‌ها از روی سطوح است. استفاده از محصولات ضدعفونی کننده با روش‌های صحیح که روی آن درج شده است باعث از بین رفتن میکروب‌ها و ویروس‌ها می‌شود. اما در صورت نداشتن این محصولات می‌توان از روش های خانگی بهره برد.

با آرزوی سلامتی برای همه‌ی دوستان عزیز!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *