رنگ کردن چوب

رنگ کردن چوب

رنگ کردن چوب : برای تبدیل چوب خام به یک چوب قابل استفاده ، امکان رنگ آمیزی آن وجود دارد . بیشتر چوب ها برای استفاده از آنها نیاز به رنگ آمیزی دارند و این کار باعث می شود که دیگر چوب از آن حالت خامی در بیاید . ما در این مطلب سعی داریم درباره رنگ کردن چوب صحبت کنیم .پس با آلبروچوب همراه باشید .

رنگ آمیزی معمولاً برای موارد زیر انجام می شود :

  • یک دست کردن چوب
  • تقلید از انواع چوب
  • رنگ را با توجه به دکوراسیون تغییر دهید.
  • از بین بردن لکه های چوب و یک دست سازی چوب (بدون لکه و رگه )

مراحل رنگ کردن چوب

همانطور که همیشه می گویم ، سطح چوبی باید تمیز ، خشک ، عاری از گرد و غبار ، چربی و هرگونه ماده دیگری باشد که مانع چسبندگی صحیح مواد شود.

در غیر این صورت ، گریس را با حلال بردارید ، بگذارید خشک شود ، بدون هیچ گونه اثری از گرد و غبار ، به آرامی شروع به تمیز کردن کنید.

گاهی اوقات باید لکه ها را پاک کنید . برای از بین بردن کثیفی می توان سطح چوب را شسته و خشک کرد . همچنین از کاغذ سنباده برای تمیز کردن رنگ های قدیمی از چوب استفاده کنید.

راه دیگر گرم کردن با سشوار (ساختمانی) و تراشیدن با کاردک است. قبل از رنگ آمیزی چربی روی چوب با حلالهایی مثل بنزین یا نیترو برداشته می شود.

قسمت هایی که سطح صافی ندارند را با کاغذ سنباده به آرامی تمیز کنید .

رنگ کردن چوب

آب بندی ترک ها : برای این کار از پرکننده های چوب استفاده کنید. پس از این کار ، سطح را با کاغذ سنباده ثیقل بدید .

تمامی این کار ها باعث می شود چوب شما بیشتر به چشم بیاید و زیبایی آن دو چندان شود. این کار در صنایعی ماننده تولید انواع درب ، تولید مبلمان و لوازم منزل و … مورد استفاده قرار بگیرد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *