نکات کاربردی برای رنگ کردن چوب

نکات کاربردی برای رنگ کردن چوب

نکات کاربردی برای رنگ کردن چوب : امروزه در صنایع تولید درب و مبلمان و تمامی شغل هایی که با چوب سرکار دارن ، رنگ کردن چوب یکی از اصلی ترین ارکان چوب است که باید با ظرافت و تبحر خاصی انجام گیرد . ما در این مطلب سعی داریم  چندین نکته مهم که در رنگ کردن چوب بایت رعایت شود را معرفی کنیم . پس با آلبروچوب همراه باشید .

همانطور که مطلب قبلی خدمتتون عرض کردیم ، رنگ چوب بسیار مهم است و باید در رنگ کردن چوب ، دقت فراوانی کنید . اگر چوب را رنگ نکنید ، چوب حالت اصلی قبلی خود را از دست می دهد و دیگر زیبایی بصری ندارد و طبیعتا تخریب در چوبی که رنگ نشده است ، به مراتب بیشتر از چوب رنگ شده است .

نکات کاربردی برای رنگ کردن چوب

در برخی از مواقع ، تولید کنندگان باید مواد نرم کننده چوب به الوار های خود بزنند و معمولا از نرم کننده برای چوب های صنوبر ، کاج ، گاوزبان و … استفاده می شود .

بعضی از چوب ها ، سطح یکدست و صافی ندارند و اگر آن ها را رنگ کنید ، زیاد زیبا نمی شوند . برای آن که این اتفاق نیوفتد ، شما باید از سنباده استفاده کنید و سطح چوب را با دقت سنباده بکشید .

رنگ کردن چوب ، می تواند تا حد زیادی از تخریب چوب جلوگیری کند . چوب خام معمولا طول عمر کوتاه تری نسبت به چوب رنگ شده دارد .

رنگ چوب باید کیفیت بالایی داشته باشد و اگر به این صورت نباشد ، می تواند آسیب های جدی ای به چوب وارد کند .

بعضی از رنگ ها ، رنگ طبیعی چوب هستند که کاربرد بیشتری دارند و معمولا مشتریان این رنگ ها را ترجیح می دهند .

قبل از رنگ کردن ، سطح چوب را تمیز کنید

یک نکته مهم که باید رعایت شود ، این است که همیشه قبل از رنگ کردن چوب ، سطح چوب را دستمال بکشید ، چون ممکن است گرد و غبار روی چوب باشد و زیر رنگ گرد و غبار باشد و این موضوع باعث می شود که دیگر ظاهر جالبی نداشته باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *