نکات مهم در نگهداری چوب سفید

نکات مهم در نگهداری چوب سفید : امروزه چوب سفید یکی از محبوبترین چوب ها برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است . این چوب با توجه به قیمت مناسب آن و مقاومت بالای آن تا حد زیادی از بازار را در اختیار دارد . این چوب با دوام ، در تولید انواع درب ، کابینت ، مبلمان و انواع کمد و … مورد استفاده قرار می گیرد . ما در مطالب قبلی مزایای چوب سفید را بررسی کردیم و در این مطلب سعی داریم اطلاعات و نکات مهم در نگهداری چوب سفید را به شما عزیزان بازگو کنیم . پس با آلبروچوب همراه باشید .

نکات مهم در نگهداری چوب سفید

  • جذب بالای رنگ : چوب سفید نرم است و قدرت جذب رنگ در آن بسیار بالا است . بدون شک ، رنگ آمیزی این نوع چوب آسان است. اما اگر مراقب نباشید ، می تواند رنگ اضافی را جذب کند که این موضوع باعث می شود چوب شما را خراب کند.بنابراین ، شما باید در مورد مقدار مورد استفاده بسیار دقت داشته باشید . اگر به اندازه استاندارد آن ، چوب را رنگ نکنید (بیشتر از حد ممکن رنگ آمیزی صورت گیرد ) می تواند باعث خابی و پوسیدگی چوب شما شود .
  •  آب را جذب می کند : چوب سفید نیز قابلیت جذب بالای رطوبت را دارد و  این موضوع می تواند باعث پوسیدگی و ترک خوردگی چوب شود. بنابراین ، شما باید آن را همیشه از آب دور نگه دارید ، در غیر این صورت از حالت و فرم زیبای خود خارج می شود .
  • به راحتی پوسیده می شود : یکی دیگر از مشکلات بسیار بزرگ چوب سفید این است که به راحتی پوسیده می شود. شما باید چوب را به درستی نگهداری کنید وگرنه شروع به پوسیدگی می کند. این امر عمدتا زمانی اتفاق می افتد که در معرض عناصر خارجی برای مدت طولانی قرار گیرد. بنابراین حتی اگر از آن برای درب و مبلمان فضای باز استفاده می کنید ، باید شرایطی فراهم کنید که در مقابل بارندگی و رطوبت بالا قرار نگیرند .

نکات مهم در نگهداری چوب سفیدتمامی موارد فوق نکاتی مهم برای نگهداری و استفاده از چوب سفید است که شما باید آن ها را رعایت کنید . چوب سفید یکی از بهترین چوب هایی است که شما می توانید استفاده کنید ولی باید این نکات را رعایت کنید تا بتوانید طول عمر محصول خود را افزایش دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *