چوب درخت بلوط

چوب درخت بلوط : همه ما میدانیم که چوب درخت بلوط ، یکی از با کیفیت ترین نوع چوب است . زیستگاه این درخت در نیم کره شمالی جهان است و معمولا در کشورهای آمریکا و کانادا به فراوانی یافت می شود و این کشور ها یکی از بزرگترین صادر کنندگان این چوب به سراسر دنیا است . ما در این مطلب سعی داریم درباره چوب درخت بلوط و ویژگی های آن صحبت کنیم . پس با آلبروچوب همراه باشید .

استقامت این چوب به شدت بالا می باشد و می توان گفت جزو محکم ترین چوب ها در دنیا می باشد و بافت این چوب خیلی فشرده است .

این چوب در ایران بسیار کمیاب است و به راحتی در بازار وجود ندارد . معمولا از این چوب در خانه های لوکس برای استفاده در دکوراسیون داخلی استفاده می شود .

تمامی درب ها و مبلمانی که از چوب بلوط ساخته شده اند ، تا سالیان سال برای شما کار میکنند و زمانی که به این چوب رنگ میزنید ، یک نمای فوق العاده دارد و به زیبایی پیرامون خود کمک زیادی می کند . این چوب بسیار سنگین است و از آنجا که بافت فشرده ای دارد ، مقاومت بسیار بالایی در مقابل ضربه و فشار های سنگین دارد .

برای مشاوره و خرید درب تمام چوب بلوط با ما تماس بگیرید

چوب درخت بلوطبرخی از ویژگی های چوب درخت بلوط

  • درختان بلوط معمولاً از نظر اندازه بزرگ هستند. آنها می توانند به حدودا ۲۱ متر در ارتفاع و ۳ متر در عرض برسند. طول شاخه های آنها می تواند به ۴۰ متر برسد.
  • درخت بلوط با توجه به ابعاد بزرگ آن به مقدار زیادی آب در روز نیاز دارد. این می تواند روزانه ۵۰ گالن آب را به خود جذب کند
  • درخت بلوط میوه بسیار با کیفیتی می دهد که قیمت این میوه تقریبا بالا می باشد .
  • چوب بلوط بسیار محکم و سخت است. گاها از آن در ساخت کشتی های بزرگ استفاده می شود .
  • بلوط گیاه ملی بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده ، انگلیس ، فرانسه ، آلمان ، لتونی ، لهستان و صربستان است و نماد قدرت و استقامت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *